İstanbul Bali Masajı

İstanbul Bali Masajı

Masaj türleri arasında en çok tercih edilenler arasında yer alan Bali masajı ismini Endenozya’da bulunan Bali adasından alır. Vücuda güçlü hareketler ile uygulama yapılır ve kas gerginliğinin azaltılması sağlanır. Bu masaj türünü yapmak uzmanlık isteyen bir konudur. Gerekli noktalara uygun bir şekilde yapılan masaj rahatlamanıza yardımcı olur. Özellikle etkili yapılması sayesinde lenf dolaşımı da hareketlendirir. Bu sayede mikropların ve toksinlerin atılmasına da yardımcı olur. Bu masajın başlangıç aşaması önce ayaklardır. Diğer masajlarda ayaktan başlanılmaz. Ancak Bali masajının ilk uygulama aşaması ayaklardır. Sinir suçlarının ayak altındaki noktalara bağlı olmasından dolayı tercih edilir. Bu noktalara doğru baskı yapıldığında tüm vücutta bir gevşeme olur.

Bali Masajı Nasıl Uygulanır

Bali masajının birçok çeşidi bulunur. Uygulama aşamasında özel yağlar tercih edilir. Eğer yağlara karşı bir alerjiniz var ise bunu önceden belirtmeniz yararınıza olacaktır. Bitki özlü yağlar, yapılacak olan bölgeye özgü kurutulmuş bitkiler kullanılır. Ayrıca volkanik taşlar ile taze meyve kullanımı da yapılır. Lavanta, ananas, çam ve Hindistan cevizi en çok kullanılan bitkiler arasında yer alır. Özel karışımlar hazırlanarak ayak tabanından masaj yapılmaya başlanır. Doğru noktalara baskı yapılarak vücudun gevşemesi sağlanır. Daha sonra bacak masajına geçilir. Bacak kısmında üç ayrı nokta bulunur. Bu noktalara altı kere elinizi kaydırarak ovma işlemi yapılır. Bu kişinin bacağının rahatlamasına yardımcı olur. Belirli bir süre buna devam edilir. Diğer bacağa da aynı işlem uygulanır.

Bali Masajı Kimler İçin Uygundur

Bali masajı gevşemek ve özel karışımlar ile toksinlerden arınmak isteyenler için uygunluk taşır. Yüz kısmına da yapılan masaj sayesinde ağrı oluşumunu da engeller. Burun kemiklerinin ovulması sayesinde nefes alma da daha rahat olur. Bundan dolayı sizde tercih ederek yararlanabilirsiniz.

Bali masajında özel bitkilerin kullanılması vücudun ısı oranını da arttırır ve kan dolaşımını hızlandırır. Ayak kısmından başlanarak tüm vücuda etkili bir şekilde uygulanması ile kişide rahatlama ve kendini iyi hissetme durumu oluşacaktır. Uzmanlık isteyen bu mesaj tekniği konusunda hizmet alacaksanız mutlaka tekniği bilen kişilerden almaya özen gösterin. İstanbul kadıköy ve maltepe elena spa şubelerimizde bali masajı satın alabilirsiniz.

Randevu Alın

Daha Fazla Bilgi ve Randevu İçin Hemen Arayın Fırsatı Kaçırmayın Gece 24:00e Kadar Açığız!

Herşey Dahil Masaj Paketi

Paket içeriğimiz toplam 90 dakika sürüyor içerisinde sauna, buhar odası, Türk hamamı, Kese, Köpük ile sunuyoruz.

 
WhatsApp Bize Yazın
Bizi Arayın