İstanbul İsveç Masajı

İstanbul İsveç Masajı

İsveç masajı bilinen ve Amerika’da uygulanan en etkili masaj türüdür. Kasların etki ederek fiziksel ve zihinsel sağlığı beraberinde getirir. İsveç masajında eller ön kol ve dirsekler kullanılarak kişinin sağlığına olumlu etki etmesi sağlanmaktadır. Aslında bütünsel bir vücut masajı olup rahatlıkla uygulanabilmektedir. Masajın yapılışında kişiye losyon ve aromatik yağlar kullanılarak masaj yapılır. İsveç masajında en çok kullanılan teknik sıvazlama tekniğidir. Masaj yapan kişiye terapist denir ve kişiye hafif yada orta düzeyde masaj uygulayarak rahatlatır.

Kullanılırken bazı teknikler ile devam edilir.

Petrisaj: Kas gerilimini gevşetmek, kan dolaşımını arttırmak için tek yada iki elle vücut sıkıştırılarak uygulanır.
Friksiyon: Basınçlı bir vuruş olup İsveç masajında bilinen teknikler arasında yer alır. Sürekli kayma yada dairesel hareketlerle uygulanır.
Vibrasyon: Bedeni yavaş hareketlerle sallayarak titreşim oluşturup vücudun daha çok gevşemesini sağlar ve sonra başka bölgeye geçerek aynı hareketi orada da tekrarlar. Kupalama, doğrama ve yoklama da diğer teknikler arasında olup masajın bütünlüğünü tamamlamaktadır. Bu teknikler varisli bölgeler ve kemikli yapılara uygulanmaz çünkü sert hareketlerdir ve kişilerce pek tercih edilmez. İsveç masajı 1830’lu yıllarda İsviçreli bir eskrim hocası tarafından bulunmuş olup kendi kendini dirsekle masaj yaparak iyileştirmiştir.

Daha sonra da isim vererek bu tekniği geliştirmiştir. 1850 yıllarında da Amerikalı iki kardeş tarafından Amerika ya getirilmiş ve orada geliştirilip herkes tarafından beğenilerek uygulanmaya başlanmıştır. Dikkat edilmesi gereken noktalar mevcuttur:

Yan etkisi yoktur ama yoğun masaj olduğu zaman basınçlardan dolayı yaralanmalar meydana gelmektedir. Fiziksel rahatsızlıkları olanlar üzerinde uygulanmaz. Fıtık, yüksek tansiyon, kalp hastaları, böbrek hastaları, varisli damarlar, yeni ameliyat geçirmiş olan kişiler de uygulama yapılmamalıdır.

Yararları Nelerdir

• Kas gücünü arttırarak, sinir sistemini iyileştirir.
• Metabolizmayı hızlandırarak boşaltımı iyileştirir.
• Kan dolaşımını arttırarak zihinsel rahatlama sağlar.
• Stres, depresyon ve sinirlilikte azalma sağlar.
• Astım, romatizma, baş ağrısı ve atletik yaralanmaların belirtilerini hafifletir.
• Kasları ve cildi rahatlatmak ile birlikte sıkılaşmaya da yardımcı olur.
• Tıp tarafından tamamlayıcı bir tedavidir.
• Tansiyon ve kalp atışı hızını azaltır ve rahatlatır.
• Kronik ve semptomatik hastalıkların belirtilerini azaltarak kişiye rahatlama sağlayarak iyileşmesine yardımcı olur.
• Eklem hareket açıklığını geliştirmek için uygulanır.

Masaj öncesi bir açıklama yaparak masajda neler olduğunu ve nasıl uygulama yapılacağını anlatmak yararlı olacaktır ki müşteriler giysilerini çıkarmaktan ve fiziksel uygulamalardan rahatsız olmasınlar. Yapılan açıklamalar sonucunda kişi rahatlar ve isteyip istemediğine karar verir.

Randevu Alın

Daha Fazla Bilgi ve Randevu İçin Hemen Arayın Fırsatı Kaçırmayın Gece 24:00e Kadar Açığız!

Herşey Dahil Masaj Paketi

Paket içeriğimiz toplam 90 dakika sürüyor içerisinde sauna, buhar odası, Türk hamamı, Kese, Köpük ile sunuyoruz.

 
WhatsApp Bize Yazın
Bizi Arayın