İstanbul Refleksoloji Masajı

İstanbul Refleksoloji Masajı

Refreksolojinin İlk olarak Çin’de ortaya çıkmış ve yaklaşık 5 bin yıllık geçmişi vardır. Tamamlayıcı tıp olarak kabul edilen Refleksoloji, bedendeki enerji akışını düzenli olarak sağlamak amacıyla uygulanan yöntem olarak kabul ediliyor. Uygulaması bilgi gerektiren ve oldukça yararlı olan bu uygulama ile tedavi olmak günümüzde çok moda haline geldi.

 

Nasıl Uygulanır?

Bu uygulama ilk olarak ayak kısımlarına uygulanarak hastanın vermiş olduğu tepkiler gözlemlenir. Bu gözlem sonrasında hastanın verdiği tepkilere göre masajın nasıl yapılacağına karar verilir. Ayak tabanında refleks noktaları yer almaktadır. Bu noktalara el ve parmak teknikleriyle gerçekleştirilen refleksoloji masajı refleks noktalarını uyandırmak için tercih ediliyor. Uygulamanın gerçekleştirilmesi için öncelikle tedavi için gelen kişinin rahatça koltuğa uzanması gerekiyor. Masajın başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için tekniğin mutlaka bu konuda uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılması son derece önemlidir.

Ayakta yer alan refleks noktalarına parmak ya da çubukla basınç uygulaması ile gerçekleştirilen bu uygulama hafif acı verebilir. Sorun yaşanan noktaya basınç uygulanması ile bir miktar acı hissetmesi doğaldır ve masaj süreci boyunca tüm refleks noktaları parmak teknikleri ile uyarılmaktadır.
 

Yararları Nelerdir?


Tüm bedeninize masaj yapılmış hissi veren bu teknik sinir sisteminizi rahatlatarak, kan dolaşımınızın hızlanmasına yardımcı oluyor. Enerji akışını dengeleme konusunda oldukça olumlu etkisi olan refleksoloji masajı, bağışıklık sistemini güçlendirme konusunda hastaya büyük yararlar sunmaktadır. Vücudu toksinlerden arındırma dahil pek çok yararı olan refleksoloji masajı ile siz de kendinizi rahat ve dinlenmiş hissetmek istiyorsanız, tamamlayıcı tıp olarak kabul edilen bu masaj tekniğini tercih edebilirsiniz.

Refleksoloji masajı yaklaşık olarak 30 Dakika kadar sürmekte ve diz altı baldır ve Ayak kısımlarına başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Çin’de ilk olarak ortaya çıkan Refleksoloji masajı ile siz de rahatlayabilir ve kendinizi dinç hissedebilirsiniz. Tedavi sonrasında stres ve yorgunluk gibi şikayetlerinizden kurtulmuş olursunuz. Ayrıca kandın hastalıkları, idrar kaçırma sorunu ve regl sorunu ortadan kalmış olur. Rahatlama ve huzur hissi veren refleksoloji masajı sonrasında dinamik denge artışı olur ve vücut enerjiniz yeniden canlanarak masaj sonrasında kendinizi çok dinç hissedersiniz.

 

Randevu Alın

Daha Fazla Bilgi ve Randevu İçin Hemen Arayın Fırsatı Kaçırmayın Gece 24:00e Kadar Açığız!

Herşey Dahil Masaj Paketi

Paket içeriğimiz toplam 90 dakika sürüyor içerisinde sauna, buhar odası, Türk hamamı, Kese, Köpük ile sunuyoruz.

 
WhatsApp Bize Yazın
Bizi Arayın