İstanbul Selülit Masajı

İstanbul Selülit Masajı

Hanımların en büyük sorunları arasında yer alan selülit, günümüzde masaj yolu ile kolayca yok ediliyor. Selülit genetik sebeplere bağlı olarak, dolaşım ve beslenme bozuklukları neden ile oluşmaktadır. Selülit masajı tekniği günümüzde birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Bu uygulamanın nasıl ve hangi bölgeye yapıldığına baktığımızda diz kapak kısmından başlayarak yavaş - yavaş kalçaların bitimi olan bölgeye doğru uygulanan masaj tekniği olduğunu görmekteyiz.

Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Bu konuda profesyonel kişilerden destek alabilirsiniz. Bu hizmeti sunan kişiler selülit yağı ya da kremi kullanarak selüliti uygulamayı gerçekleştiriyor.

İki elin içine alınan krem ya da yağ, dizlerin üzerinden itibaren yukarıya doğru hafif şekilde bastırarak gerçekleştirilmektedir. Eller hafif dokunuşlarla alt taraftan üst kısma doğru bastırma ve ittirme tekniği ile gerçekleştirilmektedir.

Bir süre bu işlem gerçekleştikten sonra yoğurma aşamasına geçilir. Selülit olan bölge başparmak ve diğer parmaklar diğer parmaklar kullanılarak yoğurma işlemi gerçekleştirilir.

Yoğurma uygulamasının hemen sonrasında ise parmak yardımı ile eklem yerleri ile ters hareketlerle masaj uygulamasına devam edilir.

Selülitli bölgeler parmaklar arasında dikkatli ve hafif şekilde sıkıştırılıp gevşetilir ve bu işlem bir süre devam edem eder. Ancak bu uygulamada dikkat edilmesi gereken en önemli detay ise yere paralel, içten dışa dıştan içe gerçekleştiriliyor olmasıdır.

Selülit Masajı Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Adet döneminde ve hamilelik dönemlerinde selülit masajı yaptırmak kan akışını olumsuz yönde etkileyeceğinden bu dönemde kesinlikle selülit masajı yaptırmak son derece riskli olabilir. Günümüzde selülit şikayeti nedeni ile hanımların bu masaj tekniğini tercih ederek sarkma ve diğer şikayetlerden kısa sürede kurtulduğunu görmekteyiz.
Gün aşırı yapılan bu masaj tekniğinin 10 seans yapılması halinde kısa selüloitten kurtulabilirsiniz. Kan akışını hızlandıracağından ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı olacağından siz de selülitten kurtulmak için bu masaj tekniğini tercih ederek rahatlama sağlayarak kısa sürede tedavi olabilirsiniz. Tedavi süreci boyunca devamlılık son derece önemli olup, gün aşırı yapılması halinde tedavi olarak selülit sorunundan siz de kurtulabilirsiniz.

Randevu Alın

Daha Fazla Bilgi ve Randevu İçin Hemen Arayın Fırsatı Kaçırmayın Gece 24:00e Kadar Açığız!

Herşey Dahil Masaj Paketi

Paket içeriğimiz toplam 90 dakika sürüyor içerisinde sauna, buhar odası, Türk hamamı, Kese, Köpük ile sunuyoruz.

 
WhatsApp Bize Yazın
Bizi Arayın