İstanbul Sporcu Masajı

İstanbul Sporcu Masajı

Hem manevi hem de fiziksel anlamda, günlük yaşantımızda yorgunluklar yaşarız. Bu yorgunluğa en büyük etken, gün içerisindeki koşuşturmaca, stres, aile, yaşam, iş, sosyal yaşam ve sorumluluklardır. Bunca yaşanan olumsuzluklardan güzel bir masajla rahatlama yaşanabilir.

Spor Masajına Neden İhtiyaç Duyulur?
Spor masajı seansları genellikle 30 ile 60 dakika arasında değişir. Spor öncesi yapılan masajla, kaslar ısıtılır ve uyarılır. Kas gerilimini azaltır ve sporcu kolay hareket edebilir. Spordan spora değişen masaj türleri, genellikle bacak ve bel bölgesine uygulanır. Sporcunun aktivitesi bittikten sonra yapılan masaj en az iki saat sonra yapılır. Aktiviteden sonra yapılan masajla, genişleyen kan damarlarının normal haline dönmesi için yapılır. Bu masaj genellikle yavaş bir şekilde yapılır. Çünkü kaslara zarar vermemek gerekir. Spor sonrası yapılan masajla sert kasların rahatlamasına yardımcı olunur.

Spor Masajın Yararları

Spor masajı klasik bildiğimiz masajlardan farklıdır. Spor masajında önemli olan uyarı amaçlı hareketlerin olmasıdır. Spor masajında dikkat edilen nokta, masaj yapılacak bölge ve ne kadar süre yapılması gerektiğidir. Spor masajı ile sporcu, kas zedelenmesi ve lif kopması gibi olumsuz sonuçlardan önlem almış olur. Kan dolaşımını hızlandırır. Bunun sonucunda gıdaların dokulara daha hızlı bir şekilde ulaşması sağlanmış olur. Kalp ritmini düzene sokar. Vücuttaki toksinlerden ve ödemlerden de kurtulmuş olur. Sporcunun genel olarak rahatlamasını sağlar. Bunun yanı sıra birçok faydaları da bulunmaktadır:

Aktivite sonrası fiziksel stresin azalmasını sağlamak spor masajıyla meydana gelir.

Aktivite esnasında en verimli duruşu spor masajı sağlar.

Yarışma öncesi sporcunun daha iyi ve güzel bir başlangıç yapması, sporcunun başarısını artırması, aktivite öncesi yapılan spor masajı ile mümkündür.

Eğer yaralanma veya sakatlanma gibi olumsuzluklar varsa spor masajı sayesinde hızlı bir tedavi imkanı sağlar.

Kas ve sinir ağrılarını giderir.

Kısacası; spor masajı sporun rahat bir şekilde yapılmasını sağlar. Spordan sonra yorulan vücudu rahatlatır ve gevşetir. Spordan önce sporcuyu spora elverişli hale gelmesine katkı sağlar. Spor masajı yaptırmadan yapılan bir sporla daha acı hisseder ve kendinizi yorgun hissedersiniz.

Randevu Alın

Daha Fazla Bilgi ve Randevu İçin Hemen Arayın Fırsatı Kaçırmayın Gece 24:00e Kadar Açığız!

Herşey Dahil Masaj Paketi

Paket içeriğimiz toplam 90 dakika sürüyor içerisinde sauna, buhar odası, Türk hamamı, Kese, Köpük ile sunuyoruz.

 
WhatsApp Bize Yazın
Bizi Arayın